Ndërlidhjet

Zgjedhjet në SHBA rrisin tregjet globale


Zgjedhjet në SHBA kanë bërë që aksionet të rriten në Wall Street.

Dow Jones ka shënuar rritje prej më shumë se 300 pikësh, dhe indekset tjera të mëdha janë rritur për më shumë se 3 për qind.

Në Evropë aksionet janë rritur për katër për qind.

Analistët thonë se rezultatet e zgjedhjeve të SHBA-së mund të sjellin një qetësi në tregjet globale, pas krizës së madhe, që pësuan në muajin tetor.
XS
SM
MD
LG