Ndërlidhjet

Astronautët amerikanë votuan nga hapësira


Dy amerikanë astronautë kanë votuar sot nga hapësira për zgjedhjet amerikane.

NASA tha se dy astronautët (Edward Michael Fincke dhe Greg Chamitoff), që janë të vendosur në orbitë 354 kilometra mbi tokë, kanë votuar përmes transmetimit të sigurt digjital.

Zyrtarët amerikanë të zgjedhjeve kanë punuar ngushtë me NASA-n për t'u mundësuar amerikanëve në hapësirë votimin.

XS
SM
MD
LG