Ndërlidhjet

Bush premton tranzicion të lehtë


Presidenti amerikan George Bush tha se administrata e tij do të ofrojë "bashkëpunim të plotë" në periudhën kalimtare te administrata e Barack Obamas, që fillon punen në janar.

"Ky moment është posaçërisht frymëzim për atë gjeneratë të amerikanëve, që jetuan luftën për të drejtat civile dhe katër dekada më vonë, panë se kjo ëndërr u përmbush", tha Bush.

Bush tha se udhëtimi i presidentit të zgjedhur demokrat ishte "një rrëfim i triumfit amerikan".
XS
SM
MD
LG