Ndërlidhjet

Rënie në bursat amerikane dhe aziatike


Bursat japoneze kanë shënuar rënie mëngjesin e sotëm, pas shqetësimeve në rritje për ngecje ekonomike.

Rënia në tregun japonez pasoi uljen e vlerës së aksioneve në bursën amerikane gjatë ditës së djeshme.

Me gjithë fitoren e Barack Obamës në zgjedhjet presidenciale, investitorët mbeten të shqetësuar rreth faktit se ekonomia amerikane vazhdon të mbetet e dobët.
XS
SM
MD
LG