Ndërlidhjet

Itali- Rusi: Marrëveshje e re energjetike


Rusia dhe Italia do të nënshkruajnë një marrëveshje në fushën e energjisë gjatë vizitës së sotme të kryeministrit italian, Berlusconi, në Moskë.

Megjithëse nuk janë bërë publike detajet e marrëveshjes, mësohet se do të parashihet bashkëpunim në fushën e energjisë bërthamore.

Berlusconi pritet të diskutojë me presidentin rus edhe Gjeorgjinë dhe krizën financiare globale.

XS
SM
MD
LG