Ndërlidhjet

Turqi: Shpërthim në transportuesin e naftës


Nga një shpërthim në linjën transportuese të naftës mes Irakut dhe Turqisë është ndërprerë furnizimi dhe ka pasur rrjedhje të karburanteve.

Shpërthimi ndodhi në një rajon me shumicë kurde. Kurdët që kërkojnë autonomi nga Turqia, kanë sulmuar dhe herë të tjera transportuesit e energjisë.
XS
SM
MD
LG