Ndërlidhjet

11 të vrarë në Osetinë Veriore


Ministria ruse e Emergjencave tha se nga një bombë në rrugë kanë vdekur 11 njerëz që gjendeshin në një minibus në Osetinë Veriore.

Një mjet i improvizuar ka shpërthyer kur makina po kalonte në qendër të kryeqytetit të provincës, Vladivkavkaz. Zyrtarët nuk bëjnë të ditur sa persona janë plagosur.

Osetia Veriore kufizohet me Çeçeninë dhe me rajonin separatist gjeorgjian, Osetinë Jugore, që ishte në fokus të luftës mes Gjeorgjisë dhe Rusisë në muajin gusht.

XS
SM
MD
LG