Ndërlidhjet

Rice: Paqja në Lindjen e Mesme, jo këtë vit


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleeza Rice pranoi sot për herë të parë se Izraeli dhe palestinezët mund të mos arrijnë marrëveshjen e paqes para se presidenti George Bush ta lë zyrën në janar të 2009-tës.

Rice arriti në Izrael sot, për të filluar një vizitë katërditëshe në Lindjen e Mesme, e 19-ta me radhë në dy vitet e fundit.

Ajo do udhëtojë edhe në territoret palestineze, Jordani dhe Egjipt.

XS
SM
MD
LG