Ndërlidhjet

Bursa aziatike me amplituda


Çmimet e aksioneve në Azi kanë qenë të ndryshme për shkak të shqetësimeve të vazhdueshme se ekonomia botërore po futet në recesion.

Indeksi japonez Nikkei dhe bursa e Australisë shënuan rënie, ndërsa, më herët, tregjet në Hong Kong dhe Korenë e Jugut pak u rritën.

Çmimi i naftës pak u ngjit, duke shkuar në 61.60 dollarë për fuçi, pas rënies së djeshme prej 4.50 dollarë në tregun e Nju Jorkut.
XS
SM
MD
LG