Ndërlidhjet

Rice takon mbretin e Jordanisë


Mbreti Abdullah i Jordanisë është takuar me Sekretaren amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice në qytetin port të Akabës.

Abdullah theksoi nevojën e vazhdimit të bisedimeve mes izraelitëve dhe palestinezëve megjithë procest zgjedhore në SHBA dhe në Izrael.

Rice gjatë ditëve të fundit është takuar me udhëheqësit izrealitë dhe palestinezë.
XS
SM
MD
LG