Ndërlidhjet

Kremlin: Obama e Medvedev, takohen së shpejti


Presidenti rus Dimitri Medvedev dhe presidenti i sapo zgjedhur amerikan Barack Obama gjatë një bisede telefonike kanë rënë dakord rreth nevojës për tu takuar sa më shpejt. Lajmi bëhet i ditur nga Kremlini.

Marrëdhëniet amerikano-ruse kanë mosmarrëveshje për një morri çështjesh.
XS
SM
MD
LG