Ndërlidhjet

Bagdad: 22 të vrarë nga shpërthimet


Nga dy shpërthime me bomba kanë mbetur të vdekur 22 persona dhe janë plagosur më shumë se 40 të tjerë sot në Bagdad.

Raportohet se shpërthimet kanë ndodhur në Adhamiyah.

Bomba e parë raportohet të këtë ndodhur në një autobus pasagjerësh dhe një moment më vonë një sulmues vetëvrasës ka vrapuar drejt një turme që ishte mbledhur për të parë vendin e shpërthimit, ku ka shpërthyer edhe bombën e dytë duke hedhur veten në erë.
XS
SM
MD
LG