Ndërlidhjet

Azi: Bursat shënojnë rritje


Bursat në Azi janë hapur me rritje një ditë pas Kina shpalli një plan stimulimi në vlerë prej gati 600 miliardë dollarësh.

Tregjet në Kinë, Japoni, Hong Kong, Kore Jugore dhe Australi kanë shënuar po ashtu rritje.

Në përpjekje për të luftuar rënien e rritjes ekonomike dhe eksportit, Kina planifikon që të shpenzojë rreth 586 miliardë dollarë në dy vitet e ardhshme në tregun e shtëpive, intrastrukurës dhe rindërtimii të pas tërmetit.

XS
SM
MD
LG