Ndërlidhjet

KS i OKB nesër diskuton për Kosovën


Këshilli i Sigurimit nesër do ta shqyrtojë raportin tre mujor të sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon për gjendjen në Kosovë, përfshirë dhe procesin e rikonfigurimit të pranisë ndërkombëtare në Kosovë, si dhe vendosjen e misionit të Bashkimit Evropian, EULEX në Kosovë.

Në Nju Jork ka udhëtuar edhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Skender Hyseni.
XS
SM
MD
LG