Ndërlidhjet

Irak: 31 të vdekur e mbi 60 të plagosur


Nga një bombë e dyfishtë 31 persona kanë vdekur dhe mbi 60 të tjerë janë palgosur në Bagdad.

Një autobus që transportonte nxënëse shkolle hasi në bombë, e derisa njerëzit u afruan të jepnin ndihmën e parë, sulmuesi vetëvrasës shpërtheu bombën e dytë.

Një bombë e tretë shpërtheu rreth 100 metra larg vendit të ngjarjes, në një lagje me shumicë shiite.

XS
SM
MD
LG