Ndërlidhjet

Birmani: Nga 65 vjet burg për aktivistët


Njëzet e tre aktivistë pro demokracisë, të arrestuar gjatë demonstratave kundër juntës ushtarake në Birmani në vitin e kaluar, janë dënuar me nga 65 vjet burg për secilin nga një gjykatë speciale.

Liga Kombëtare për Demokraci dhe disidentët në ekzil në Tajlandë thanë se grupi është dënuar në Gjykatën Speciale në Burgun Insein.
XS
SM
MD
LG