Ndërlidhjet

Krasniqi: Presion jo demokratik dhe kundërkushtetues


"Presioni që janë duke e bërë mbi institucionet e Kosovës, Kombet e Bashkuara, por edhe Brukseli për të pranuar dokumentin 6 – pikësh të OKB-së, është jo demokratik dhe në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës", ka deklaruar kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi.
"Kryetari Sejdiu dhe kryeministri Thaçi kanë vepruar në harmoni me Kushtetutën dhe me obligimet e tyre ligjore kur kanë hedhur posht dokumentin e propozuar pas bisedimeve ndërmjet OKB-së, Brukselit dhe Serbisë", ka thënë Jakup Krasniqi.
XS
SM
MD
LG