Ndërlidhjet

Irani teston lloj të ri të raketave


Irani ka bërë testimin e një lloji të ri të raketave në afërsi të kufirit me Irakun, kanë informuar mediat e këtij vendi. Më heret Teherani kishte sinjalizuar Uashingtonin se do të përgjigjej ndaj çfardo cënimi të hapësirës ajrore.
Shtetet e Bashkuara dhe disa vende tjera perendimore dyshojn se Irani synon të zhvilloj armë bërthamore.

XS
SM
MD
LG