Ndërlidhjet

Peshawar: Vritet një shtetas amerikan


Autoritetet në Pakistan thanë se një njeri i armatosur ka qëlluar për vdekje një shtetas amerikan dhe vozitësin e tij në Peshawar, në veriperëndim të Pakistanit afër kufirit me Afganistanin.

Zëdhënësi i ambasadës së Shteteve të Bashkuara e ka konfirmuar vdekjen e amerikanit, i cili u përshkrua si punonjës humanitar, i përfshirë në projektet në zonat fisnore të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG