Ndërlidhjet

Bomba plagos 15 vetë në Afganistanin jugor


Të paktën 15 njerëz u plagosën në sulmin e dyshuar vetëvrasës me bombë afër dy ndërtesave qeveritare në qytetin jugor Kandahar në Afganistan.

Zyrtarët lokalë thanë se shpërthimi ka në hapësirën ndodhur mes zyrës kryesore të zbulimit dhe objektit që shfrytëzohej nga këshilli qeverisës i provincës.
Detaje tjera nuk u bënë publike.
XS
SM
MD
LG