Ndërlidhjet

Tregjet aziatike shënuan rënie


Çmimi i naftës dhe i aksioneve në tregjet aziatike shënuan rënie për shkak të pasigurisë rreth planit të Shteteve të Bashkuara për shpëtimin e sistemit finansiar.

Nafta e papërpunuar ra në afro 55 dollarë për fuçi, që është niveli më i ulët nga janari, 2007.

Indekset e bursave në Japoni, Korenë e Jugut dhe Hong Kong ranë për 5 deri 6 %.
XS
SM
MD
LG