Ndërlidhjet

Berlin: Pacienti shërohet nga HIV-i


Shkencëtarët gjermanë kanë bërë të ditur se një pacient i infektuar me virusin HIV, pas një transplanti të indeve kockore nuk ka më gjurmë të virusit HIV për më shumë se dy vjet. Transplanti u bë me qeliza të marra nga një dhurues me qëndrueshmëri të lartë gjenetike ndaj virusit HIV.

Pacienti, një amerikan që jeton në Berlin, si pasojë e virusit HIV vuante dhe nga leuçemia.
XS
SM
MD
LG