Ndërlidhjet

Bush: reforma, jo sistem i ri financiar


Kriza globale ekonomike "nuk është dështim i tregut të lirë" dhe ndërhyrja e qeverisë nuk është mjekim që shëron gjithë problemet, tha presidenti amerikan George Bush.

Bush gjatë një fjalimi që pritet të mbahet në Nju Jork do të theksojë se qeveritë në botë duhet të punojnë për ta reformuar sistemin aktual financiar, por nuk kanë nevojë të shpikin një të ri.
XS
SM
MD
LG