Ndërlidhjet

Irak: Rrëzohet një aeroplan amerikan


Një aeroplan civil transportues është rrëzuar në perëndim të Irakut. Aeroplani ishte amerikan dhe lajmi bëhet i ditur nga burimet ushtarake të SHBA-ve në Bagdad.

Ende nuk dihet asgjë për fatin e personelit të aeroplanit të rrëzuar. Në aeroplan në kohën e incidentit gjendeshin katër deri në gjashtë persona.

Besohet se problemet teknike janë shkak i aksidentit.
XS
SM
MD
LG