Ndërlidhjet

Rusia do ndërtojë bazë në Abkazi


Rusia planifikon të ndërtojë një bazë për flotën e saj në Detin e Zi në rajonin separatist të Abkazisë. Abkazia është pjesë e Gjeorgjisë, e cila gjatë muajti gusht shpalli pavarësinë, të cilën e ka njohur Moska zyrtare.

Mediat ruse raportojnë se po zhvillohen bisedime mes autoriteteve separatiste të Abkazisë dhe Rusisë për ndërtimin e bazës ruse.
XS
SM
MD
LG