Ndërlidhjet

Pa rezultatat bisedimet e reja për Iranin


Përfaqësuesit e gjashtë fuqive të mëdha të përfshira në negociatat për programet bërthamore të Iranit zhvilluan bisedime të reja. Në takimin e mbajtur në Paris nuk njoftohet për ndonjë nismë të rë në përpjekje për të ndaluar programet iraniane për pasurimin e uraniumit.

Vendet evropiane, Britania, Franca dhe Gjermania së bashku me Shtetet e Bashkuara kanë diskutuar mundësinë e një rrethi të tretë sanksionesh ndaj Iranit. Rusia dhe Kina, pjesëmarrëse në takim nuk kanë qenë të gatshme të mbështesin nismën perëndimore.

XS
SM
MD
LG