Ndërlidhjet

Kabul: Vriten katër militantë të al Kaidës


Trupat amerikane në Afganistan kanë vrarë katër militantë të Al Kaidës gjatë një operacioni në rajonin lindor afgan të Paktias.

Burimet amerikane nuk kanë treguar kombësinë e militantëve. Në Afganistan dhe në Pakistan ka shumë militantë të huaj të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG