Ndërlidhjet

Medvedev: Obama mundësi për raporte të mira


"Presidenti i zgjedhur Barack Obama ofron një mundësi të mirë për regullimin e marrëdhënieve të dëmtuara mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë."

Komentet e presidentit rus Medvedev u bënë gjatë vizitës që ai po zhvillon në Francë, ku po merr pjesë në takimin BE-Rusi.

Medvedevi tha se Rusia është e gatshme për raporte të mira me SHBA-në dhe se ka rënë dakord me Obamën se do të takohen shpejt, pas ardhjes së Obamës në Shtëpinë e Bardhë.
XS
SM
MD
LG