Ndërlidhjet

Kinë: Sarkozy të mos takojë Dalai Lamën


Kina i ka tërhequr vërejtjen presidentit francez Nicholas Sarkozy se takimi i planifikuar mes Sarkozy dhe Dalai Lamës mund të dëmtojë raportet Kinë-Francë.

Dalai Lama është udhëheqësi shpirtëror i tibetianëve që kërkojnë autonomi nga Pekini.
XS
SM
MD
LG