Ndërlidhjet

Çeki:Sarkozy s'ka mandat për mburojën raketore


Zëvëndës kryeministri i Republikës së Çekisë, Aleksandr Vondra tha se presidenti i Francës Nicolas Sarkozy nuk ka mandat të bëjë thirrje për pezullimin e ndërtimit të mburojës antiraketore amerikane në Evropën Lindore.

Sot në mbyllje të samitit BE-Rusi, Sarkozy tha se Rusia dhe SHBA duhet të përmbahen nga vendosja e çdo sistemi të ri armatimi në Evropë përpara samitit të Bashkimit Evropian dhe Amerikës Veriore në qershor apo korrik, 2009.
XS
SM
MD
LG