Ndërlidhjet

Franca dënon sulmin ndaj ICO në Prishtinë


Franca që kryeson Bashkimin Evropian ka dënuar ashpër sulmin ndaj Zyrës Civile Ndërkombëtare (ICO) në Prishtinë.
"Kryesia e Bashkimit Evropian dënon ashpër këtë sulm", thuhet në kumtesë në të cilën gjithashtu vihet në pah "vendosmëria e BE-së për angazhimin në ndërtimin e shtetit juridik në Kosovë për të mirën e të gjithë qytetarëve, përmes policisë dhe misionit gjyqësor (EULEX) që është në vendsoje e sipër".
XS
SM
MD
LG