Ndërlidhjet

KFOR: Stërvitje e bataljonit gjerman


Bataljoni gjermano-austriak i KFOR-it të dielën do të zhvillojë stërvitje ushtarake në pjesën ndërmjet Mitrovicës dhe Ferizajt.

"Stërvitja nuk zhvillohet si përgjigje apo përgatitje ndaj çfarëdo situate ekzistuese apo të pritshme në Kosovë", thuhet në njoftimin e KFOR-it.

Në Kosovë aktualisht ndodhen rreth 16 mijë pjesëtarë të KFOR-it.
XS
SM
MD
LG