Ndërlidhjet

Medvedev: Pres përmirësim të raporteve me SHBA


Presidenti i Rusisë, Dimitri Medvedev tha se shpreson në përmirësimin e raporteve më Shtetet e Bashkuara kur presidenti i zgjedhur Barak Obama të marrë detyrën gjatë janarit. Duke folur në Këshillin për Marrëdhënie të Jashtme në Uashington, Medvedev shtoi se është i gatshëm të bisedojë për planet e Shteteve të Bashkuara për ndërtimin e sistemit mbrojtës antiraketorë në Poloni dhe Çeki.
XS
SM
MD
LG