Ndërlidhjet

Izraeli mund të sulmojë Rripin e Gazës


Izraeli ka kërcenuar me ofensivë ushtarake në Rripin e Gazës si kundërpërgjigje e sulmeve me raketa të palestinezëve. Ministri i Mbrojtjes Ehud Barak tha se sulmet e palestinezëve në qytetet kufitare të Izraelit janë të patolerueshme dhe tërhoqi vërejtjen se ushtria ka përgatitur një ofensivë të gjërë që do të ishte e dhimbshme për palestinezët.
XS
SM
MD
LG