Ndërlidhjet

Kalifornia e mbërthyer nga zjarret


Qindra shtëpi janë shkatërruar dhe mijëra banorë janë detyruar të largohen pasi një morri zjarresh kanë përfshirë Kaliforninë e jugut, duke rrethuar Los Anxhelosin.

Llogariten mbi 30 mijë njerëz të evakuuar nga disa qyteza, çfarë shënon largimet më të mëdha në më shumë se gjysëm shekulli për rajonet në fjalë. Zjarret janë shkaktuar nga erërat e forta të shkretëtirës.
XS
SM
MD
LG