Ndërlidhjet

Anija kozmike Endeavour mbërriti në SNH


Anija kozmike amerikane Endeavour dhe ekuipazhi i saj prej shtatë astronautësh kanë mbërritur me sukses në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Anija kozmike ka sjellë me vete 14.5 tonë materiale, që do t'i mundësojë stacionit të hapësirës të pranojë gjashtë astronautë tjerë.

XS
SM
MD
LG