Ndërlidhjet

Zjarret vazhdojnë të shkrumbojnë Kaliforninë


Në mbarë Kaliforninë e jugut zjarrfikësit shpresojnë se era do t'u ndihmojë në përballjen e tyre me zjarret e mëdha që shkatërruan 800 shtëpi vetëm brenda katër ditëve, dhe detyruan rreth 50 mijë njerëz të largohen.

Flakët e zjarrit kanë shkrumbuar rreth 7.500 hektarë me kaçuba dhe pyje nga Santa Barbara e deri në juglindje të Los Angelesit, përfshirë shtëpitë e sapo ndërtuara në kanjonet dhe kodrinat për rreth.
XS
SM
MD
LG