Ndërlidhjet

Arrestohet kreu i operacioneve të ETA


Kreu i operacioneve ushtarake i grupit separatist bask ETA, raportohet se është arrestuar në Francën jugore.

Gazeta spanjole El Pais ka botuar një shkrim në faqen e saj të internetit, ku citon deklaratën e ministrisë së Brendshme të Francës.

Deklarata thotë se Garkoitz Asiazu Rubina, i njohur me nofkën "Txeroki", është arrestuar në zonën Cauterets në një operacion të koordinuar të forcave franceze dhe spanjole të sigurisë.
XS
SM
MD
LG