Ndërlidhjet

Daniel Fried sot në Prishtinë


Nënsekretari amerikan i shtetit për çështje politike, Daniel Fried, do të vizitojë sot Kosovën, ka konfirmuar Ambasada amerikane në Prishtinë.

Zoti Fried pritet të zhvillojë takime me udhëheqësit më të lartë vendorë dhe temë diskutimesh pritet të jetë plani gjashtëpikësh i sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon.
XS
SM
MD
LG