Ndërlidhjet

Talebanët refuzojnë ofertën e Karzait


Kryengritësit taliban kanë hedhur poshtë ofertën për bisedime paqësore me presidentin afgan, Hamid Karzai.

Agjensitë e lajmeve citojnë një zëdhënës të talebanvë të ketë thënë se nuk do të ketë bisedime derisa të mos largohen trupat e huaja nga Afganistani.

Karzai pas kthimit nga vizitat në Britani dhe SHBA tha se do të garantonte sigurinë e udhëheqësit të talebanëve Mulla Omar nëse ky ishte i gatshëm të merrte pjesë në negociata për vendosjes e paqës në vend.
XS
SM
MD
LG