Ndërlidhjet

SHBA-të sulme brenda Pakistanit


Zyrtarët pakistanezë raportojnë se sulme ajrore, që besohet se janë ndërmarrë nga forcat ushtarake amerikane, kanë qëlluar caqe thellë brenda territorit të Pakistanit.

Zyrtarët pakistanezë pohojnë se nga sulmet është qëlluar një shtëpi dhe së paku 6 militantë janë vrarë.

SHBA-të mbahen përgjegjëse për rreth 20 sulme ajrore brenda Pakistanit që nga mesi i gushtit.
XS
SM
MD
LG