Ndërlidhjet

Gjeorgjia: Të zhvendosen Lojërat Olimpike


Gjeorgjia ka kërkuar nga Komiteti i Lojërave Olimpike t'i zhvendosë Lojërat Olimpike Dimërore nga Soçi i Rusisë, për shkak të situatës së sigurisë.

Një zëdhënës i Komitetit tha se letra e Gjeorgjisë është pranuar dhe se po shqyrtohet kjo mundësi.

Rusia dhe Gjeorgjia luftuan gjatë muajit gusht, për shkak të rajonit të Osetisë Jugore.
XS
SM
MD
LG