Ndërlidhjet

Bush dhe Medvedev do të takohen në Peru


Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se është e mundur që presidenti George Bush të takohet me homologun e tij rus, Dmitry Medvedev, në forumin e bashkëpunimit ekonomik Azi-Paqësor, që mbahet gjatë fundjavës në Peru.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë tha se dy liderët pritet të diskutojnë krizën financiare globale, situatën në Gjeorgji dhe planet amerikane për vendosjen e sistemit mbrojtës anti-raketor në Evropë.
XS
SM
MD
LG