Ndërlidhjet

Aeroplanët e Pakistanit i sulmuan talebanët


Zyrtarët e Pakistanit thanë se aeroplanët luftarakë kanë vrarë sot 14 militantë talebanë kur i kanë bombarduar pozicionet e dyshuara të kryengritësve në zonat fisnore në veriperëndim të vendit.

Njoftohet se sulmet janë kryer në Bajaur, zonë në afërsi të kufirit me Afganistanin.

Po sot, të paktën gjashtë vetë e kanë humbur jetën dhe dhjetra janë plagosur nga shpërthimi në një funeral në veri të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG