Ndërlidhjet

SHBA, Rusi diskutojnë për armët bërthamore


Zyrtarët e SHBA-ve thanë se negociatorët amerikanë dhe rusë e përfunduan javën e bisedimeve në Gjenevë pa marrëveshje për traktatin e armëve bërthamore.

Traktati për Reduktimin e Armëve Strategjike, nga koha e Luftës së Ftohtë, i cili është nënshkruar nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Sovjetik, skadon në dhjetor të vitit 2009.

Uashingtoni dhe Moska po përpiqen të arrijnë një marrëveshje të re.
XS
SM
MD
LG