Ndërlidhjet

Bush, Medvedev takohen në samitin e APEC-ut


Presidentët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, George Bush dhe Dmitry Medvedev, takohen sot në Lima të Perusë ku po mbahet samiti i bashkëpunimit ekonomik të 21 vendeve të Azisë dhe Paqësorit (APEC).

Zyrtarët kanë thënë se pritet që Bush dhe Medvedev të bisedojnë për krizën finansiare, për veprimet e Rusisë në Gjeorgi, si dhe për planet amerikane për mburojën antiraketore në Evropën Lindore.
XS
SM
MD
LG