Ndërlidhjet

Takohen Bush dhe Medvedev


Presidenti amerikan Xhorxh Bush dhe ai rus Dimitri Medvedev janë takuar në margjinat e samitit ekonomik Azi –Paqësorë që zhvilloi punimet në Lima të Perusë. Në komentet që bënë pas takimit Bush dhe Medveded thanë se SHBA-të dhe Rusia kanë pasur pajtime dhe mospajtime me njëra tjetrën gjatë mandatit 8 vjeçar të Bushit.
XS
SM
MD
LG