Ndërlidhjet

Të shtëna ndaj presidentëve të Gjeorgjisë e Polonisë


Burime zyrtare njoftojnë se është qëlluar me armë zjarri në afërsi të autokolonës që transportonte presidentët e Gjeorgjisë dhe Polonisë.
Zëdhënësi i presidentit gjeorgjian Saakashvili ka deklaruar se goditjet me armë zjarri erdhën nga një pikë kontrolli e forcave ruse pranë rajonit seeparatist të Osetisë së Jugut.

Askush nuk është lënduar nga incidenti në fjalë.

Burimet zyrtare gjeorgjiane kanë pohuar se nuk ishte e qartë nëse të shtënat ishin si cak autokolonën e presidentëve.
XS
SM
MD
LG