Ndërlidhjet

Bush: Vizioni për shtetin palestinez mbetet gjallë


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, tha pas takimit lamtumirës me kryeministrin izraelit, Ehud Olmert, se vizioni për shtetin palestinez mbetet gjallë, pavarësisht dështimit në arritjen e qëllimit të tyre për marrëveshje të paqes, këtë vit, ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve.

Bush ka ripërsëritur se krijimi i shtetit demokratik palestinez do të ndihmonte në përfundimin e konfliktit në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG