Ndërlidhjet

Thaçi: Plani 6-pikësh i pazbatueshëm në Kosovë


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ripërsëriti sot se plani gjashtëpikësh ka qenë, është dhe do të jetë i papranueshëm dhe i pazbatueshëm në Kosovë.

Ai po ashtu ka thënë se Rezoluta 1244 tashmë është jorelevante.

"Statusi i Kosovës është i zgjidhur. Prej 17 shkurtit, Kosova është shtet i pavarur, sovran dhe demokratik, dhe i tillë do të mbetet përgjithmonë", tha Thaçi.

Ai i bëri këto komente në hapje të seancës së Kuvendit të Kosovës, ku do të diskutohet buxheti i vitit 2009.
XS
SM
MD
LG